Misyon-Vizyon

MİSYON

Misyonumuz, İstanbul dayaşayan Beyşehir, Hüyük ve Derebucaklı hemşerilerimiz için bir merkez olarak hemşerilerimiz arasındaki iletişimi, dayanışmayı artırarak hemşerilerimiz arasında bir köprü vazifesi yaparak hemşerilerimizi birleştirmek ve kaynaştırmak.Bunları yaparken sosyal faydayı ve kamu yararını gözeterek, hemşerilerimizin de faydasına olacak işhayatı, eğitim hayatı ve sosyal hayat konularında yardımcı olmak Güçlü bir gelir yapısı ile sürekli büyüyerek İstanbul’da her hangi bir üniversite ya da fen lisesini kazanmış öğrenci hemşerilerimize gerek maddi yardımda bulunarak gerekse yurt ihtiyaçlarını karşılayarak eğitime destek vermek.

VİZYON

Türkiye de benzer faaliyetleri yürüten dernekler arasında yardımlaşma, dayanışma, hizmet ve hemşerilerimizi gururlandıracak örnek ve lider bir sivil toplum kuruluşu olmak.

DEĞERLERİMİZ

Hemşeri Mutluluğu;
Hemşerilerimizin birlik ve beraberliği önceliğimizdir. Bu nedenle hemşerilerimizin talep ve beklentilerini sürekli izler buna göre süreçlerimizi iyileştiririz. Başarılarımızı, tüm hemşerilerimizle bir ekip halinde birlikte sağlarız. Hemşerilerimizin kişisel ve mesleki gelişimini destekler, katılımını teşvik ederiz.

Topluma Hizmet; Sosyal sorumluluk anlayışıyla sadece hemşerilerimize değil aynı zamanda toplumumuzun her kesiminin ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunur, sosyal projelerimizle bu anlayışımızı pekiştiririz. Kültürel değerleri yaşatmak ve paylaşmak amacıyla maddi ve beşeri kaynaklarımızı etkin bir şekilde kullanırız.

Etkin İletişim;
Hemşerilerimiz ve hemşerimiz olmayan herkes ile ilişkilerimizi açıklıkla ve karşılıklı hak ve menfaatleri gözeterek sevgi, saygı ve kardeşlik içinde
yürütürüz.

Sürekli Gelişim;
Derneğimizin sürdürülebilir büyümesi ve oluşturduğu ekonomik değeri
artırabilmesi için en önemli başarı unsuru olarak, yenilik ve değişimin önemine inanır, sürekli gelişmeyi çalışma prensibi olarak kabul ederiz.